Meble z klasą

Sklep internetowy

Idealna kanapa dla alergika
Blog

Idealna kanapa dla alergika

Jak urządzić mieszkanie przyjazne osobie z alergią? Nie jest to wcale trudne, o szczególnych potrzebach alergika warto jednak pamiętać już podczas kupowania kolejnych mebli, a nie dopiero po dokonaniu zakupy.

Na szczęście, nowoczesne kanapy są, w większości przypadków, przyjazne zarówno małym alergikom, jak i osobom dorosłym zmagającym się z tym problemem ze zdrowiem.

Kluczowe znaczenie powinien mieć materiał, z jakiego wykonano kanapę. Dla alergika największym zagrożeniem jest kurz osadzający się na meblach, nic więc dziwnego, że najlepszym materiałem zwykle okazuje się naturalna skóra. Nie przyciąga ona kurzu, a choć jej codzienne mycie jest nawykiem, który trzeba dopiero w sobie wyrobić, nie jest to wcale czynność skomplikowana. Przeważnie wystarczy użycie wilgotnej ściereczki oraz płatków mydlanych, co daje przewagę temu materiałów nad wieloma innymi. Przed zakupem dobrze jest też upewnić się, że tkanina obiciowa nie przepuszcza pyłków, roztoczy i kurzu także do wnętrza włókien. Tu sprawdzą się przede wszystkim materiały odpowiednio gładkie.